Regulamin

Niniejszy serwis Internetowy jest platformą handlową B2B przeznaczoną dla specjalistów z branży automatyki przemysłowej, radiokomunikacji profesjonalnej, dla których priorytetem jest jakość oraz niezawodność oferowanych rozwiązań. 


Regulamin

1. Rejestracja

Aby skorzystać z naszego sklepu internetowego należy się zarejestrować. W procesie rejestracji zostanie utworzone Konto Użytkownika. Konto, po utworzeniu jest nieaktywne. Aktywacji konta dokonuje (lub nie) administrator serwisu, po weryfikacji przekazanych danych.

2. Sprzedaż

Szczegółowe warunki handlowe (rabaty, terminy płatności) ustalane są automatycznie przez system lub indywidualnie na drodze negocjacji. Na wszystkie sprzedawane towary, wystawiana jest Faktura VAT.

3. Płatności

Dostępne są następujące formy płatności: przelew bankowy.

4. Dostępność i termin realizacji

W karcie katalogowej każdego produktu określona jest dostępność oraz termin realizacji. Jeżeli jakikolwiek przyczyn zamówiony produkt okaże się niedostępny, niezwłocznie uzgodnimy najszybszy, możliwy termin dostawy.

5. Wysyłka towaru

Wszystkie wysyłki są realizowane są za pośrednictwem firm spedycyjnych, standardowo ubezpieczone do 5000zł. Wartość ubezpieczenia można zwiększyć do wartości zamówienia na życzenie Klienta. Dodatkowa opłata zostanie dopisana do faktury VAT.

6. Odbiór towaru

Nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia podczas transportu, choć dokładamy wszelkich starań, aby do takowych nie doszło. Po otrzymaniu przesyłki należy sprawdzić w obecności doręczyciela stan opakowania, a w przypadku widocznych uszkodzeń – stan zawartości przesyłki. W przypadku uszkodzeń, należy złożyć reklamację u spedytora i przesłać jej kopię do nas. Jeżeli reklamacja nie zostanie złożona, to nie mamy podstaw o wystąpienie o odszkodowanie do  spedytora. W takiej sytuacji pełna odpowiedzialność przechodzi na odbiorcę.

Jeżeli w przeciągu dwóch dni od daty odbioru nie zgłoszą Państwo nieprawidłowości, przyjmujemy że przesyłka dotarła bez uszkodzeń, a jej zawartość jest zgodna z załączoną fakturą VAT lub dokumentem magazynowym.

7. Wszystkie oferowane produkty są nowe i wolne od wad prawnych.

8. Tajemnica handlowa

Wszelkie informacje, do których uzyskają Państwo dostęp (po aktywacji Konta Użytkownika) objęte są tajemnicą handlową. Przyjmujemy ogólne zasady poufności w ramach współpracy handlowej.

9. Zastrzegamy sobie prawo do odmowy realizacji zamówienia z ważnych powodów ekonomicznych.

Gwarancja, reklamacja i zwroty.

1. Gwarancja
Oferowane towary i usługi są objęte gwarancją producenta zgodną z prawem obowiązującym w UE. Szczegółowe informacje dotyczące okresu i warunków gwarancji określone są w karcie produktu, instrukcji obsługi oraz na fakturze VAT.

 • Nie wystawiamy kart gwarancyjnych. Podstawą reklamacji jest faktura VAT z załączonym wykazem znaków identyfikujących urządzenia, jeżeli takowe posiadają numery seryjne.
 • Gwarancji nie podlega oprogramowanie dostarczone przez producentów, nie mniej jednak nasza firma dokłada wszelkich starań aby nieprawidłowości były usuwane.

2. Reklamacje

Termin rozpatrzenia reklamacji nie przekracza 14 dni, jeżeli naprawa dokonywana jest w naszej firmie.

  1. W przypadku gdy zajdzie potrzeba odesłania urządzenia do producenta, okres ten może się wydłużyć do 6-8 tygodni,
  2. Reklamowane produkty należy przesłać na adres naszej firmy, po uprzednim zgłoszeniu usterki lub problemu. Każde zgłoszenie otrzymuje numer RMA, który należy umieścić w polu opisowym etykiety adresowej,
  3. Przesyłki nie opisane, nie zostaną przyjęte i zwrócone przez spedytora na koszt nadawcy,
  4. Reklamacji nie podlegają modyfikacje konfiguracji oraz zmiany oprogramowania wewnętrznego,
  5. Koszty dostarczenia urządzeń do serwisu, ponosi Klient,
  6. Koszty odesłania naprawionych urządzeń ponosi Sprzedawca,
  7. W przypadku, gdy nadesłany sprzęt okaże się w pełni sprawny, zastrzegamy sobie prawo do naliczenia opłaty za ekspertyzę zależnie od poniesionych nakładów pracy, jednak nie więcej niż 20% wartości towaru w dniu sprzedaży.

 3. Warunki zwrotu zakupionych towarów

Oferta przeznaczona jest dla profesjonalistów, dlatego nie przyjmujemy zwrotów zakupionego sprzętu z wyjątkiem sytuacji gdy:

 • działanie sprzętu jest niezgodne ze specyfikacją techniczną producenta,
 • specyfikacja sprzętu na zamówieniu jest błędna, wskutek złożenia przez naszą firmę błędnej oferty,
 • został dostarczony sprzęt niezgodny z Fakturą VAT.


W wyżej wymienionych, oraz wszelkich innych sytuacjach, gdy nastąpiła niewłaściwa obsługa Klienta z winy sprzedawcy lub producenta sprzętu, przyjmowane są zwroty w terminie do 2 tygodni od daty sprzedaży, bez dodatkowych kosztów. Koszt transportu zwracanego sprzętu pokrywa sprzedawca.

W przypadku niejasności lub dodatkowych pytań, prosimy o kontakt. 

Dane sprzedawcy:

AKM Sp. z o. o.
ul. Wilczak 14A
61-623 Poznań
NIP: 9721341397